Close
Czego nie znoszą nasze ryby… czyli czas przygotować się do zimy.

Czego nie znoszą nasze ryby… czyli czas przygotować się do zimy.

W porze letniej i zimowej, ryby, są narażone na zmniejszenie ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie zbiornika lub jego części. Dzieję się tak z powodu zbyt upalnego lata lub z powodu srogiej zimy.

Zimą, ryby są pozbawione tlenu poprzez długotrwałe zlodowacenie powierzchni zbiornika wodnego wraz z zalegającym go śniegiem. Uniemożliwia to fotosyntezę i produkcję tlenu przez rośliny wodne.

Niski poziom tlenu jest niebezpieczny dla ryb gdyż powoduje ogólne osłabienie, utratę równowagi, przewracanie się i w końcu śnięcie. W skutek niedoboru tlenu, u ryb,  następuje zmniejszenie odporności. Zostają one narażone na szkodliwe działanie różnych toksycznych związków organicznych i nieorganicznych, z powodu braku odpowiedniej przemiany materii i zwolnienia całego cyklu.

Niestety, zimowe miesiące, od kilku lat, nie są dla nas zbyt łaskawe, co wiąże się z zaleganiem śniegu na tafli lodu, przez który nie przenika światło. Najlepszym sposobem przeciwdziałania głodu tlenowego, jest zakup urządzenia do napowietrzania stawów hodowlanych.

Aeratory, napowietrzają, przewietrzają i co najważniejsze NATLENIAJĄ wodę w stawach hodowlanych, co podtrzymuje odpowiedni poziom tlenu i likwiduje martwe strefy. Dodatkowo, zabezpiecza zbiornik od szkodliwych gazów, a w głębszych stawach, likwiduje strefy beztlenowe.

Dzięki wcześniejszemu zainstalowaniu aeratorów, nie musimy się martwić o kondycję i zdrowie naszych ryb.

PICT0232 (2)

 

Więcej na:

www.sdk.com.pl

www.aquapoltech.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: