Close
Filtr bębnowy – mikrosito

Filtr bębnowy – mikrosito

Kolejnym produktem, który chcemy Wam zaprezentować są filtry bębnowe – mikrosita, czyli urządzenia przeznaczone do odfiltrowywania (usuwania) z wody zanieczyszczeń w postaci stałych cząsteczek stanowiących zawiesinę wodną.

Proces filtrowania przeprowadza się zarówno w obiegach zamkniętych jak i na otwartych ciekach wodnych, gdzie wykorzystuje się grawitacyjny przepływ wody (niedozwolone jest montowanie filtra w obiegu ciśnieniowym i szczelne jego zabudowanie). W zależności od charakteru, rodzaju                i wielkości hodowli, oraz stopnia zanieczyszczenia cząsteczkowego wody, stosowane są Filtry bębnowe o różnej wielkości i budowie. Zastosowane w Filtrach panele filtracyjne posiadają różną przepustowość.

 

Panel filtracyjny (mikrosito) składa się z metalowej ramy na której rozciągnięta jest siatka poliestrowa stanowiąca podstawowy element filtracyjny. Całość umieszczona jest na obrotowym bębnie segmentowym. W urządzeniach można zastosować siatki o wielkości oczek 25μm;40μm; 60μm i 90μm.

Aby dokonać właściwego doboru mikrosita należy uwzględnić następujące parametry:
1. Gęstość zawiesiny „mg/L”
2. Gęstość siatki „µm”
3. Wielkość przepływu wody „L/min”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: