Close

Jeżeli dasz komuś rybę, będzie miał jedzenie na jeden dzień. Jeśli kogoś nauczysz (dobrze) hodować ryby, będzie miał jedzenie na całe życie! /Konfucjusz/

Te słowa wypowiedziane przez Konfucjusza, mogą znaleźć odniesienie w wielu dziedzinach życia. Jeżeli jednak weźmiemy je dosłownie, pojawi się pytanie: Jak siebie samego nauczyć dobrze hodować ryby? Jak i od czego zacząć?

 

Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w „Poradniku hodowcy ryb”, który został wydany przez zespół autorski wybitnych naukowców Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
w Olsztynie –
prof. dr hab. Inż. Janusza Guziura, prof. UWM dr hab. Małgorzatę Woźniak,
dr inż. Mariusza Szmyta i dr inż. Ewę Siemianowską.

 

Publikacja stanowi doskonałe źródło wiedzy zarówno dla początkujących i mało doświadczonych hodowców ryb, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z akwakulturą, jak również dla średniozaawansowanych i doświadczonych producentów ryb.

 

W poradniku obok charakterystyki zbiorników wodnych i  środowiska wodnego, znajdziemy aspekty budownictwa stawowego oraz opis podstawowych narzędzi i sprzętu rybackiego.
W sposób zrozumiały opisane są m.in. metody produkcji, planowanie oraz procesy technologii produkcji, biologia ryb stawowych; planowanie i obliczanie obsad stawów; żywienie ryb, nawożenie i podnoszenie wydajności stawów;  transport i zimowanie ryb, wartości odżywcze ryb oraz domowe przetwórstwo.

Poradnik można kupić w naszym sklepie: www.aquapoltech.pl

 

Zapraszamy do lektury

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: