Close
Sortowanie ryb

Sortowanie ryb

Sortowanie ma zapewnić dobry wzrost i zmniejszyć współzawodnictwo o dostęp do pożywienia między rybami różnych rozmiarów.

Sortowanie ryb w okresie chowu należy ograniczyć do sytuacji, kiedy dokonujemy obsad stawów możliwie jednorodnym (wielkościowo) materiałem, a ryby są przygotowane do manipulacji (wstrzymane żywienie).

Ryby sortujemy przede wszystkim przed ich sprzedażą (jeżeli wymagane jest dostarczenie wyrównanego materiału, zarówno w przypadku narybku, jak i ryb towarowych). W takiej sytuacji o częstotliwości sortowania decydujące znaczenie będzie miał rachunek opłacalności. Samo sortowanie wymaga przerwania żywienia i jest bardzo pracochłonne, jednak pozwala uzyskać wyższą produkcję z danego obiektu, sprzedaje się bowiem ryby natychmiast, gdy osiągają wymiar handlowy (Gryczko K., „Pstrągi. Chód i hodowla. Poradnik hodowcy, Olsztyn 2008)

Stół do sortowania ryb SDK FST

Do sortowanie ryb stosuje się różne urządzenia, od najprostszych w postaci stołu sortowniczego, po sortownice automatyczne. Wybór urządzenia zależy od wielkości obiektu, w którym ryby mają być sortowane. Duży wpływ na podjętą decyzję ma również wydajność, no i cena.

Sortownica automatyczna

Dziś chcemy bliżej opisać Wam stół sortowniczy. Taki stół niezbędny jest do sortowania większych ilości ryb według gatunku i wielkości. Stół powinien mieć boczne krawędzie (o wysokości ok. 15-20 cm), które będą chronić ryby przed upadkiem.

Aby posortować ryby należy wyładować je z nosiłek na stół, zlać obficie czystą wodą, aby spłukać z nich muł i można rozpocząć sortowanie.

Nasza firma ma w ofercie 2 rodzaje stołów sortowniczych:

  • SDK FST o wymiarach 190 cm x 90cm c 27cm

  • SDK FST-2 o wymiarach 362cm x 80cm x 16cm

Do stołów można zakupić stelaże z regulowaną wysokością.

I teraz mamy dla Was wyjątkową ofertę….

Stół do sortowania ryb SDK FST-2

Tylko teraz w sprzedaży „od ręki” mamy stół do sortowania ryb SDK FST-2 w kolorze niebieskim. Stół nowy w promocyjnej cenie 1879,00 zł netto (nowa cena 2 350,00 zł netto) + stelaż do stołu 1 075,00 zł netto.

Zastanawiasz się nad kupnem? Spiesz się gdyż w promocyjnej cenie mamy tylko 1 sztukę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: