Close
PORADNIK HODOWCY RYB

PORADNIK HODOWCY RYB

W gronie pozycji o tematyce hodowlanej, pojawił się nowo wydany Poradnik Hodowcy Ryb napisany pod redakcją Prof. dr hab. inż Janusza Guziura.

Publikacja została skierowana do hodowców ryb stawowych oraz użytkowników różnych typów zbiorników, którzy chcieliby je przystosować i profesjonalnie zagospodarować do celów hodowlanych, ale także połączyć chów ryb z innymi rodzajami działalności, przynoszącymi gospodarstwu dodatkowe dochody, jak np. łowiska wędkarskie, małe wędzarnie czy podstawowe przetwórstwo ryb.

Autorzy biorąc pod uwagę zebrane opinie środowiska, określili główną przyczynę nieudanych inwestycji rybackich, jaką jest brak przygotowania i doświadczenia wodno-rybackiego. Wyszli na przeciw zainteresowaniu tematem i przygotowali przejrzysty poradnik: Niniejszy poradnik ma więc stanowić pomoc dla hodowcy-amatora cho­wu ryb w stawach. Jest on przeznaczony głównie dla początkujących i mało doświadczonych hodowców.

Czy hodowla ryb staje się ścieżką coraz bardziej otwartą dla ludzi niezwiązanych z rybactwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie? Nie można tego jednoznacznie stwierdzić, jednak ta pozycja wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu, co może świadczyć o wyrastaniu nowego pokolenia, uczącego się hodowli ryb, głównie na własnych błędach.

Polecamy!

 

1 thought on “PORADNIK HODOWCY RYB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: