Close
Przygotowanie stawu do wiosny.

Przygotowanie stawu do wiosny.

Nadeszła wiosna a wraz z nią zakończyły się wszelkie prace naprawcze, remontowe na stawach.

Teraz przyszedł czas na zalewanie stawów, zarybianie, podawanie paszy. Wszystkie te czynności powinny być dobrze zaplanowane, gdyż po zimowaniu ryby narażone są na różne choroby.

Hodowcy często w tym okresie muszą sobie odpowiedzieć na kilka pytań, a mianowicie:

  • Jak przygotować staw ?
  • Jak prawidłowo napełnić staw po zimie?
  • Jak zaplanować i przeprowadzić wiosenne odłowy?

Oprócz odpowiedzi na powyższe pytania każdy hodowca powinien zdecydować jaki rodzaj materiału zarybieniowego zakupić oraz w jakiej ilość. Bardzo ważne jest źródło zakupu takiego materiału. Niezależnie od materiału zarybieniowego należy pamiętać o zaplanowaniu dobrych warunków bytowania ryb (zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu, niedopuszczenie do zjawiska przyduchy). Te dwa czynniki mają ogromny wpływ na wyniki produkcyjne.

Więcej o tym „Jak zadbać o zdrowie ryb po zimowaniu?” oraz o tym na co należy zwrócić uwagę, aby prawidłowo przygotować staw po zimie znajdziecie w najnowszym wydaniu Głos Pana Karpia (nr 5 (23), Marzec 2021).

Zapraszamy do lektury!

Pamiętajcie, że jeśli chcecie oszczędzić czas i pieniądze oraz nie marnować przy tym pożywienia zapraszamy do zakupu karmników dla ryb produkowanych prze firmę „SDK” Sp. z o.o. w Ostródzie. Pomożemy Wam również w odpowiednim doborze urządzenia do napowietrzania wody w stawach, aby zapewnić rybom jak najlepsze warunki.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: