Close
Rozwój akwakultury

Rozwój akwakultury

Pojęcie akwakultury oznacza chów lub hodowlę zwierząt akwakultury przy użyciu technik stosowanych w celu zwiększenia produkcji tych zwierząt powyżej parametrów możliwych do osiągnięcia w naturalnym środowisku, przy czym zwierzęta te na etapie chowu lub hodowli wraz z odłowem lub zbiorem stanowią przedmiot własności osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (Ustawa z dnia 11marca 2004r.o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt Dz. U. 2004 Nr 69 poz. 625).

Obecnie akwakultura, jako sektor rolnictwa rozwija się bardzo szybko i z każdym rokiem osiąga nowe rekordy związane z konsumpcją białka. Większe spożycie organizmów wodnych, a przede wszystkim ryb jest powodem większej świadomości ludzi na temat prozdrowotnych właściwości ryb. Ze względu na zmniejszającą się populację organizmów morskich akwakultura odsłania nowe możliwości i przejęła ciężar wzrostu zapotrzebowania na organizmy wodne.

W związku z tym, że akwakultura rozwija się bardzo szybko co chwilę pojawiają się nowe kierunki rozwoju. W tym miejscu nie można już sobie pozwolić na eksperymentowanie np. z nowymi gatunkami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rozbudowa już istniejących hodowli. Dzięki nowoczesnej technologi można wprowadzić ulepszenia w starszych obiektach, które nie mają systemów zawracania wody, filtrów bębnowych. Więcej na temat rozwoju światowej akwakultury przeczytać w Przeglądzie Rybackim (1 (175)2021 s. 20-23)

W „SDK” Sp. z o.o. znajdziecie natomiast sprzęt do hodowli i transportu ryb. Nasza firma zajmuje się produkcją pełnego asortymentu potrzebnego do recyrkulatów. Wykwalifikowana kadra pomoże w doborze odpowiednich urządzeń oraz zajmie się ich montażem na wyznaczonym przez inwestora miejscu. Każdy projekt, wyceniany jest indywidualnie.

 

Zapraszamy do kontaktu oraz na naszą stronię internetową www.sdk.com.pl w celu zapoznania się z naszą ofertą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: